Veselje Brandona Hagla in soigralcev po golu za 4:3, ki je tehtnico prevesil na stran Kanade. Foto: Reuters

Finci so začeli udarno in po štirih minutah igre vodili že z 2:0, a še pred iztekom prve tretjine so Kanadčani izenačili. Jesse Puljujarvi je z drugim golom vrnil Finsko v vodstvo, ki pa je zdržalo le minuto, ko je zadel Owen Power. Odločil je gol Brandona Hagla v 52. minuti, ko sta mu kot na pladnju servirala Pierre-Luc Dubois in John Tavares.

Kanada je s petimi zmagami v idealnem položaju, pri čemer se bo za osvojitev skupine v Pragi v zadnjih dveh tekmah predtekmovanja pomerila s Švico (prenos na TV SLO 2 v nedeljo ob 20.10) in Češko. Finska je po tretjem porazu na četrtem mestu in si proti Danski ter Švici ne sme privoščiti spodrsljaja, drugače bo ogrožen nastop v četrtfinalu.

Za kosilo visoki zmagi Švicarjev in Švedov

Na opoldanskih sobotnih tekmah smo videli dve visoki zmagi favoritov. Švica je s kar 8:0 razbila Dansko, pri čemer so sprva blesteli nosilci igre, kot so Nico Hischier, Roman Josi in Kevin Fiala, nakar so si dali duška še preostali Švicarji.

Švedi ostajajo edina reprezentanca s stoodstotnim izkupičkom, saj so tudi Latvijce premagali v rednih 60 minutah, a kljub končnemu izidu 7:2 ni šlo vse gladko. V 23 sekundah druge tretjine so Balti zadeli dvakrat in izenačili na 2:2. A švedski odgovor je bil silovit: med 33. in 36. minuto so natresli kar štiri gole in tekma je bila odločena.

Poljaki v 56. minuti prišli na 2:3

Na drugi tekmi v Ostravi je Nemčija naredila odločilen korak v izločilne boje. S 4:2 so Nemci premagali zadnje Poljake, ki pa so poskrbeli za napete zadnje minute. Sedem minut pred koncem je Nemčija udobno vodila s 3:0, nakar sta Patryk Wajda in Filip Komorski v treh minutah poskrbela za znižanje na 2:3, a je dvome že čez minuto z drugim golom na tekmi pregnal John Peterka.